Suntsu Electronics, Inc SWS2129D48-32.768K
Part No.:
SWS2129D48-32.768K
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Shipping
SWS2129D48-32.768K Information
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Series:
SWS212
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:
32.768 kHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
90 kOhms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)