Amgis, LLC SWS-1.02-17
Part No.:
SWS-1.02-17
Description:
FIXED IND 17UH 1.02A 100MOHM SMD
Shipping
SWS-1.02-17 Information
Inductance:
17 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.02 A
DC Resistance (DCR):
100mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.266" (6.75mm)