Amgis, LLC SWS-0.85-680
Part No.:
SWS-0.85-680
Description:
FIXED IND 680UH 850MA 1.25OHM SM
Shipping
SWS-0.85-680 Information
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
850 mA
DC Resistance (DCR):
1.25Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
20 kHz
Size / Dimension:
0.701" L x 0.669" W (17.80mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max):
0.435" (11.05mm)