Amgis, LLC SWC-3.00-25
Part No.:
SWC-3.00-25
Description:
FIXED IND 25UH 3A 40 MOHM TH
Shipping
SWC-3.00-25 Information
Inductance:
25 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3 A
DC Resistance (DCR):
40mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.650" L x 0.449" W (16.50mm x 11.40mm)
Height - Seated (Max):
0.760" (19.30mm)