Amgis, LLC SWC-2.0-150
Part No.:
SWC-2.0-150
Description:
FIXED IND 150UH 2A 100 MOHM TH
Shipping
SWC-2.0-150 Information
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.949" L x 0.598" W (24.10mm x 15.20mm)
Height - Seated (Max):
1.059" (26.90mm)