Amgis, LLC SWC-1.4-220
Part No.:
SWC-1.4-220
Description:
FIXED IND 220UH 1.4A 140 MOHM TH
Shipping
SWC-1.4-220 Information
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
DC Resistance (DCR):
140mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.827" L x 0.449" W (21.00mm x 11.40mm)
Height - Seated (Max):
0.937" (23.80mm)