Amgis, LLC SWC-0.90-330
Part No.:
SWC-0.90-330
Description:
FIXED IND 330UH 900MA 180MOHM TH
Shipping
SWC-0.90-330 Information
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
900 mA
DC Resistance (DCR):
180mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.827" L x 0.449" W (21.00mm x 11.40mm)
Height - Seated (Max):
0.937" (23.80mm)