Infineon Technologies STK12C68-C45
Part No.:
STK12C68-C45
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Memory
Package:
28-CDIP (0.300", 7.62mm)
Description:
IC NVSRAM 64KBIT PARALLEL 28CDIP
Shipping
STK12C68-C45 Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
28-CDIP (0.300", 7.62mm)
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Non-Volatile
Memory Format:
NVSRAM
Technology:
NVSRAM (Non-Volatile SRAM)
Memory Size:
64Kbit
Memory Organization:
8K x 8
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
Write Cycle Time - Word, Page:
45ns
Access Time:
45 ns
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)