Suntsu Electronics, Inc STH11K33F38-26.000M
Part No.:
STH11K33F38-26.000M
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ SNWV
Shipping
STH11K33F38-26.000M Information
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Series:
STH11K
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
26 MHz
Function:
Output:
Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±500ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
2mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)