Suntsu Electronics, Inc STC22C33O16-40.000M
Part No.:
STC22C33O16-40.000M
Description:
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ CMOS
Shipping
STC22C33O16-40.000M Information
Frequency:
40 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)