Suntsu Electronics, Inc STC22C28O38-40.000M
Part No.:
STC22C28O38-40.000M
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC TCXO 40.0000MHZ CMOS
Shipping
STC22C28O38-40.000M Information
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Series:
STC22C
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
40 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)