Suntsu Electronics, Inc STC21C28O17-38.400M
Part No.:
STC21C28O17-38.400M
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ CMOS
Shipping
STC21C28O17-38.400M Information
Manufacturer:
Suntsu Electronics, Inc
Series:
STC21C
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
38.4 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
10mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)