STA5063ZSR.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | STA5063ZSR |
| Manufacturer | RFMD |
| Series | - |
| Package/Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Frequency | 3.3GHz ~ 3.8GHz |
| P1dB | 15dBm |
| Gain | 14dB |
| Noise Figure | 9dB |
| RF Type | General Purpose |
| Voltage - Supply | 5.5V |
| Current - Supply | 52mA |
| Test Frequency | 5.9GHz |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SOT-363 |
The following parts include "STA5063ZSR" in Silicon Labs STA5063ZSR.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.