BGA725L6E6327FTSA1.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | BGA725L6E6327FTSA1 |
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Series | - |
| Package/Case | 6-XFDFN |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Frequency | 1.55GHz ~ 1.615GHz |
| P1dB | -16dBm |
| Gain | 20dB |
| Noise Figure | 0.65dB |
| RF Type | GPS/GNSS |
| Voltage - Supply | 1.5V ~ 3.6V |
| Current - Supply | 3.6mA |
| Test Frequency | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | TSLP-6-2 |
The following parts include "BGA725L6E6327FTSA1" in Silicon Labs BGA725L6E6327FTSA1.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.