BGA855N6E6327XTSA1.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | BGA855N6E6327XTSA1 |
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Series | - |
| Package/Case | 6-XFDFN |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Frequency | 1.164GHz ~ 1.3GHz |
| P1dB | -8dBm |
| Gain | 18.9dB |
| Noise Figure | 0.6dB |
| RF Type | GPS/GNSS |
| Voltage - Supply | 1.1V ~ 3.3V |
| Current - Supply | 5.4mA |
| Test Frequency | 1.214GHz |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | PG-TSNP-6-10 |
The following parts include "BGA855N6E6327XTSA1" in Silicon Labs BGA855N6E6327XTSA1.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.