Bourns Inc. SRU3028A-220Y
Part No.:
SRU3028A-220Y
Description:
FIXED IND 22UH 600MA 335MOHM SMD
Shipping
SRU3028A-220Y Information
Series:
SRU3028A
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
620mA
DC Resistance (DCR):
335mOhm Max
Q @ Freq:
18 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
15MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.130" W (3.50mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)