Bourns Inc. SRU3011-2R2Y
Part No.:
SRU3011-2R2Y
Description:
FIXED IND 2.2UH 920MA 80MOHM SMD
Shipping
SRU3011-2R2Y Information
Series:
SRU3011
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
920 mA
Current - Saturation (Isat):
900mA
DC Resistance (DCR):
80mOhm
Q @ Freq:
7 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
150MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.130" W (3.50mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)