Bourns Inc. SRR0745HA-220M
Part No.:
SRR0745HA-220M
Description:
IND 22UH 1.65A SHLD
Shipping
SRR0745HA-220M Information
Series:
SSR0745HA
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.65 A
Current - Saturation (Isat):
1.75A
DC Resistance (DCR):
96mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)