Bourns Inc. SRP4020CC-R33M
Part No.:
SRP4020CC-R33M
Description:
IND SMD 0.33UH 10A
Shipping
SRP4020CC-R33M Information
Series:
SRP4020CC
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
10 A
Current - Saturation (Isat):
18A
DC Resistance (DCR):
8.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
130MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)