Bourns Inc. SRP2510TMA-R33M
Part No.:
SRP2510TMA-R33M
Description:
IND METAL POWDER 0.33UH 6.6A
Shipping
SRP2510TMA-R33M Information
Series:
SRP2510TMA
Material - Core:
Metal
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.6 A
Current - Saturation (Isat):
7.2A
DC Resistance (DCR):
19mOhm Max
Q @ Freq:
15 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
110MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Flat Wire
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)