Bourns Inc. SRP2010TMA-R33M
Part No.:
SRP2010TMA-R33M
Description:
IND METAL POWDER 0.33UH 5.7A
Shipping
SRP2010TMA-R33M Information
Series:
SRP2010TMA
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.7 A
Current - Saturation (Isat):
7A
DC Resistance (DCR):
26mOhm Max
Q @ Freq:
15 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
112MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)