Bourns Inc. SRP1265CC-R33M
Part No.:
SRP1265CC-R33M
Description:
IND SMD 0.33UH 50A
Shipping
SRP1265CC-R33M Information
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
50 A
Current - Saturation (Isat):
70A
DC Resistance (DCR):
0.8mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
90MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)