Bourns Inc. SRN6028C-330M
Part No.:
SRN6028C-330M
Description:
FIXED IND 33UH 1.1A 264 MOHM SMD
Shipping
SRN6028C-330M Information
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
1.4A
DC Resistance (DCR):
200mOhm
Q @ Freq:
15 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant:
16MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)