Bourns Inc. SRN3012BTA-R47M
Part No.:
SRN3012BTA-R47M
Description:
FIXED IND 470NH 5.2A 0.029OHM SM
Shipping
SRN3012BTA-R47M Information
Series:
SRN3012BTA
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.2 A
Current - Saturation (Isat):
4.8A
DC Resistance (DCR):
29mOhm Max
Q @ Freq:
10 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
190MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
3012
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)