Bourns Inc. SRN3010TA-1R5Y
Part No.:
SRN3010TA-1R5Y
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.9A 70 MOHM SMD
Shipping
SRN3010TA-1R5Y Information
Series:
SRN3010TA
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.9 A
Current - Saturation (Isat):
1.5A
DC Resistance (DCR):
70mOhm
Q @ Freq:
12 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
150MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
3010
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)