Bourns Inc. SRN3010C-330M
Part No.:
SRN3010C-330M
Description:
FIXED IND 33UH 500MA 1.32OHM SMD
Shipping
SRN3010C-330M Information
Series:
SRN3010C
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
450mA
DC Resistance (DCR):
1.524Ohm Max
Q @ Freq:
10 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant:
23MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
3010
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)