Bourns Inc. SRN3010BTA-220M
Part No.:
SRN3010BTA-220M
Description:
FIXED IND 22UH 700MA 0.912OHM SM
Shipping
SRN3010BTA-220M Information
Series:
SRN3010BTA
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
700 mA
Current - Saturation (Isat):
500mA
DC Resistance (DCR):
912mOhm Max
Q @ Freq:
10 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
25MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)