Bourns Inc. SRN2512-4R7M
Part No.:
SRN2512-4R7M
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 4.7UH SMD
Shipping
SRN2512-4R7M Information
Series:
SRN2512
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)