Bourns Inc. SRN2508A-R47M
Part No.:
SRN2508A-R47M
Description:
FIXED IND 470NH 1.45A 80MOHM SMD
Shipping
SRN2508A-R47M Information
Series:
SRN2508A
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.45 A
Current - Saturation (Isat):
2.5A
DC Resistance (DCR):
80mOhm
Q @ Freq:
10 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
340MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)