Bourns Inc. SRN2010BTA-R33M
Part No.:
SRN2010BTA-R33M
Description:
FIXED IND 330NH 4.6A 0.0348OHM
Shipping
SRN2010BTA-R33M Information
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.6 A
Current - Saturation (Isat):
3.3A
DC Resistance (DCR):
34.8mOhm Max
Q @ Freq:
10 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:
250MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)