SR4W035.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SR4W035 |
| Manufacturer | Antenova |
| Series | Serica |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | 802.15.4, Bluetooth, WiFi |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.4GHz |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Antenna Type | Chip |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 1.8 |
| Return Loss | -10dB |
| Gain | 3.5dBi |
| Power - Max | - |
| Features | - |
| Termination | Solder |
| Ingress Protection | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height (Max) | 0.016" (0.40mm) |
| Applications | Bluetooth, Wi-Fi, Zigbee™ |
The following parts include "SR4W035" in Silicon Labs SR4W035.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.