Delevan SPD74-473M
Part No.:
SPD74-473M
Description:
FIXED IND 47UH 1.3A 260 MOHM SMD
Shipping
SPD74-473M Information
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
1.3A
DC Resistance (DCR):
260mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)