Delevan SPD74-472M
Part No.:
SPD74-472M
Description:
FIXED IND 4.7UH 3.5A 38 MOHM SMD
Shipping
SPD74-472M Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.5 A
Current - Saturation (Isat):
3.5A
DC Resistance (DCR):
38mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)