Delevan SPD74-123M
Part No.:
SPD74-123M
Description:
FIXED IND 12UH 2.8A 38 MOHM SMD
Shipping
SPD74-123M Information
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.8 A
Current - Saturation (Isat):
2.8A
DC Resistance (DCR):
38mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.185" (4.70mm)