Bourns Inc. SPB1005-R22M
Part No.:
SPB1005-R22M
Description:
IND POWER BEAD 220NH 53A SHLD
Shipping
SPB1005-R22M Information
Series:
SPB1005
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
53 A
Current - Saturation (Isat):
33A
DC Resistance (DCR):
0.35mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.402" L x 0.276" W (10.20mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)