Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SP3-37 |
| Manufacturer | PowerFilm Inc. |
| Series | Wireless Electronics |
| Package/Case | Cells |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Power (Watts) - Max | 70 mW |
| Current @ Pmpp | 22 mA |
| Voltage @ Pmpp | 3 V |
| Current - Short Circuit (Isc) | 28 mA |
| Type | - |
| Voltage - Open Circuit | 4.6 V |
| Operating Temperature | - |
| Size / Dimension | 2.520" L x 1.449" W x 0.009" H (64.00mm x 36.80mm x 0.22mm) |
The following parts include "SP3-37" in Silicon Labs SP3-37.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.