313070004.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 313070004 |
| Manufacturer | Seeed Technology Co., Ltd |
| Series | - |
| Package/Case | Cells |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Power (Watts) - Max | 500 mW |
| Current @ Pmpp | 100 mA |
| Voltage @ Pmpp | 5.5 V |
| Current - Short Circuit (Isc) | - |
| Type | Monocrystalline |
| Voltage - Open Circuit | 8.2 V |
| Operating Temperature | - |
| Size / Dimension | 2.750" L x 2.165" W x 0.059" H (70.00mm x 55.00mm x 1.50mm) |
The following parts include "313070004" in Silicon Labs 313070004.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.