Delevan SP1210R-561K
Part No.:
SP1210R-561K
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
FIXED IND 560NH 1.38A 109MOHM SM
Shipping
SP1210R-561K Information
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.38 A
Current - Saturation (Isat):
1.72A
DC Resistance (DCR):
109mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)