Delevan SP1210R-473K
Part No.:
SP1210R-473K
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
FIXED IND 47UH 203MA 5 OHM SMD
Shipping
SP1210R-473K Information
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
203 mA
Current - Saturation (Isat):
189mA
DC Resistance (DCR):
5Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)