Delevan SP1210R-392H
Part No.:
SP1210R-392H
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 3.9UH 665MA 470MOHM SM
Shipping
SP1210R-392H Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
665 mA
Current - Saturation (Isat):
665mA
DC Resistance (DCR):
470mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)