Delevan SP1210R-333H
Part No.:
SP1210R-333H
Description:
FIXED IND 33UH 243MA 3.5 OHM SMD
Shipping
SP1210R-333H Information
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
243 mA
Current - Saturation (Isat):
225mA
DC Resistance (DCR):
3.5Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)