Delevan SP1210R-183H
Part No.:
SP1210R-183H
Description:
FIXED IND 18UH 322MA 2 OHM SMD
Shipping
SP1210R-183H Information
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
322 mA
Current - Saturation (Isat):
304mA
DC Resistance (DCR):
2Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)