Delevan SP1210R-122H
Part No.:
SP1210R-122H
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 1.2UH 1.14A 160MOHM SM
Shipping
SP1210R-122H Information
Series:
SP1210R
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
1.14 A
Current - Saturation (Isat):
1.18A
DC Resistance (DCR):
160mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)