Delevan SP1210R-103H
Part No.:
SP1210R-103H
Description:
FIXED IND 10UH 464MA 960MOHM SMD
Shipping
SP1210R-103H Information
Series:
SP1210R
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
464 mA
Current - Saturation (Isat):
410mA
DC Resistance (DCR):
960mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)