Delevan SP1210-821H
Part No.:
SP1210-821H
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 820NH 1.25A 133MOHM SM
Shipping
SP1210-821H Information
Series:
SP1210
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
1.25 A
Current - Saturation (Isat):
1.42A
DC Resistance (DCR):
133mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)