Delevan SP1008R-331K
Part No.:
SP1008R-331K
Description:
FIXED IND 330NH 1.03A 108MOHM SM
Shipping
SP1008R-331K Information
Series:
SP1008R
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.03 A
DC Resistance (DCR):
108mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)