Delevan SP1008R-152K
Part No.:
SP1008R-152K
Description:
FIXED IND 1.5UH 627MA 288MOHM SM
Shipping
SP1008R-152K Information
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
627 mA
DC Resistance (DCR):
288mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)