Delevan SP1008-823K
Part No.:
SP1008-823K
Description:
FIXED IND 82UH 107MA 9.9 OHM SMD
Shipping
SP1008-823K Information
Series:
SP1008
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
107 mA
DC Resistance (DCR):
9.9Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)