Delevan SP1008-183K
Part No.:
SP1008-183K
Description:
FIXED IND 18UH 198MA 2.88OHM SMD
Shipping
SP1008-183K Information
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
198 mA
DC Resistance (DCR):
2.88Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)