Delevan SP1008-104K
Part No.:
SP1008-104K
Description:
FIXED IND 100UH 102MA 10.9OHM SM
Shipping
SP1008-104K Information
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
102 mA
DC Resistance (DCR):
10.9Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)